 
	    Er du nysgjerrig, analytisk og liker at ting blir gjort ordentlig?
Vi ansetter software safety engineer
Kongsberg Defence & Aerospace er i vekst og vi i Business Unit Naval ser etter noen som kan være med på å styrke vårt software safety-team. Hos oss får du muligheten til å delta i utviklingen av morgendagens forsvarssystemer for Marinen, og noen av verdens mest avanserte softwareløsninger.
Vi ønsker å styrke safety kompetansen vår, og søker etter deg som kan hjelpe oss med å videreutvikle dette fagfeltet i Naval Systems. Du har en genuin interesse for fagområdet, er nysgjerrig på våre produkter og ønsker å bidra til å sikre gode og stabile systemer for våre kunder.
Dersom du har erfaring med software utvikling, systemarbeid eller test av kritisk software, er interessert i utvikling, liker å ha helhetlig oversikt over systemene du jobber med og diskutere tekniske løsninger, da er dette stillingen for deg.
Hvem ser vi etter?
Vi leter etter deg som har en interesse og erfaring fra funksjonell sikkerhet tilknyttet informasjonssystemer (nettverk / dedikerte systemer)
- Har erfaring med enten software utvikling, software systemarbeid og/eller software safetyarbeid, eller test av kritiske systemer.
- Evne til å sette deg inn i komplekse software systemløsninger.
- Har kjennskap til standarder for software, electronics, eller systems safety.
- Behersker engelsk og norsk meget godt, og liker å uttrykke deg, både skriftlig og muntlig.
- Trives med utfordringer og samarbeider godt med andre.
- Nysgjerrig, liker å forstå hvorfor ting henger sammen som de gjør.
- Evner å tenke kreativt og analytisk, liker å finne feil og mangler med eksisterende løsninger.
- Opptatt av kvalitet.
- Av utdanning har du bachelor- eller mastergrad i relevant fagområde. Relevant erfaring kan kompensere for manglende formell utdannelse.
Arbeidsoppgaver
- Bidra med safety arbeid, herunder design, utvikling, implementasjon, testing og verifikasjon, inn i våre prosjekter
- Etablere funksjonell sikkerhet sammen med våre eksperter i systemsikkerhet og systemarkitektur
- Bidra til å løfte sikkerhetsløsningene i våre produkter for å møte kontinuerlig utviklende trusselbilder
- Utveksle sikkerhetskunnskap med andre ressurser i bedriften og mellom prosjektene våre
Vi tilbyr
Du vil delta i utvikling av noen av de mest avanserte softwaresystemene i verden, og ditt bidrag vil være en viktig del av vårt arbeid for å sikre gode og trygge tekniske løsninger for våre kunder. Du vil få en sentral rolle i vår organisasjon og gis store muligheter til å påvirke både produktene våre og din egen arbeidshverdag. Du får god oppfølging av din fadder og individuell opplæring. Videre legger vi til rette for kontinuerlig utvikling, både faglig og personlig, gjennom utfordringer i hverdagen, kurs og mulighet for videreutdanning. Vi har en egen sosialkomité som arrangerer brettspillkvelder, quiz, turer, lønningstreff og annet som måtte friste. Ellers har vi også eget treningssenter, firmahytter, rabatterte billetter til kultur- og sportsarrangementer, fritidsprogram for unge medarbeidere og utlånsordning for diverse verktøy. Konkurransedyktige betingelser, fleksitid, betalt overtid, pensjons- og forsikringsordninger, samt et fordelaktig aksjeprogram for deg som er ansatt.
Hvis dette høres ut som en stilling for deg, og du har lyst å bli en del av vårt safety-team i Kongsberg, ser vi frem til å motta din søknad!
Kandidater som søker stillingen, vil i forbindelse med rekrutteringsprosessen bli gjenstand for bakgrunnssjekk, og vurdering av denne vil bli lagt til grunn ved valg av kandidat. For å være aktuell kandidat til stillingen må du også kunne sikkerhetsklareres og autoriseres jfr. Sikkerhetsloven.
Kvinner oppfordres til å søke. Både nyutdannede og erfarne teknikere er velkomne hos oss!
Del på:
Referansenummer:
DDS 93:25
Fylke:
- Buskerud
Jobbtype:
Fast
Heltid/Deltid:
Heltid
Arbeidstid:
Dag
Stillingstype:
Ingeniør - system arkitektur
IT
Søknadsfrist:
30.11.2025
Arbeidssted:
Kongsberg
Hjemmeside:
http://www.kongsberg.com/kda/Adresse:
Kirkegårdsveien 45 3616 KONGSBERG
